Solárium / Collarium

Nejlevnější v kraji

Přijďte se k nám opálit a vyzkoušet solária ULTRASUN s nejvýkonnějšími trubicemi, které splňují nejpřísnější normu EU. Máme vertikální a horizontální stroje. Vše v příjemném prostředí.


Rizika vzniklá nedostatkem UV záření, respektive vitamínu D:

Až 30-ti násobně se zvyšuje riziko vzniku rakoviny např. rakovina prsu, plic, prostaty, ledvin, střev, slinivky břišní atd. Zvyšují se rizika onemocnění srdce ( infarkty....), plic, kůže, mozku apod. Nedostatek vitamínu D je velkým předpokladem pro onemocnění cukrovkou, obezitou, revmatismem, schizofrenii, multiplex sklerózou, depresí, ochablostí svalů, psychické a autoimunitní onemocnění, virová onemocnění ( chřipka, .....), vysoký tlak, rachitidy, osteoporózy a mnoho dalších civilizačních nemocí. Dále dochází při nedostatku vitamínu D až 25% navýšení patologických zlomenin.

!!!!!NAŠE STROJE SPLŇUJÍ PŘÍSNOU NORMU EU !!!!!

Na solarium/collarium můžete přijít kdykoliv v pracovní době bez objednání.

"KDE SLUNCE NESVÍTÍ , CHODÍ LÉKAŘ"

NOVINKA POUZE U NÁS - COLARIUM čtěte více.

Z potravin je možné získat max. 10% denní dávky. Denní dávky vit.D získávané z potravin jsou obsaženy např. 1 kg lososa / den, 40 sklenic mléka/den atd. .

Uměle vytvořený vit. D je vysoce jedovatý a jeho životnost je cca 8 hodin. Tělo ho nedokáže uložit . Měl by být užíván pouze po konzultaci s lékařem.

V našem podnebí se 6 měsíců vůbec nevyskytuje UVB záření . To je důvod proč jsou solária nejideálnější náhradou přírodního slunce pro tvorbu vit. D.

UVB záření z přírodního slunce získáváme od května do září v době od 11-14 hodin. Nebo formou nízkotlakých solárií , kdy si vzpomenete.